6 padomi labākai darba videi noliktavā
1. Parūpējies par ergonomiku
Pieaicini ergonomikas speciālistu un pārbaudi, vai ikvienam darbiniekam ir pieejams atbilstošs un ergonomisks darba aprīkojums. Piemēroti rakstāmgaldi, ergonomiski krēsli, datoru monitori, tastatūras un peles ir vieni no svarīgākajiem darba aprīkojuma elementiem.
2. Fizisks nogurums un monotons darbs - riska faktori
Pārlieku liela fiziskā slodze ir viens no kritiskākajiem faktoriem, kas šobrīd sastopams industriālajā darba vidē. Tas veicina gan fizisko, gan garīgo nogurumu. Zūd koncentrēšanās spējas un pieaug stresa radītu fizisku traumu risks. Viens no veidiem, kā atrisināt šos izaicinājumus ir nodrošināt pēc iespējas lielāku darba vides aprīkojuma pielāgojamību un dažādību. Arī ilgstošs un monotons darbs ir nogurdinošs. Tādēļ ir ieteicams nodrošināt arī darba uzdevumu un pienākumu rotāciju.
3. Droša un pareiza smagumu celšana
Muguras traumas ir ļoti izplatītas gan noliktavās, gan būvniecības nozarē un rūpnīcās. Ceļot smagus priekšmetus ir jācenšas izvairīties no smagu priekšmetu celšanas, ja tie jāceļ no grīdas (vai zem ceļgalu augstuma) un virs plecu augstuma. Smagus priekšmetus vienmēr centies pārvietot turot tos pēc iespējas tuvāk pie ķermeņa. Ja ir jāceļ smags priekšmets, lūdz palīdzību kolēģiem. Mūsu ieteikums darba devējiem ir apmācīt savus darbiniekus, kā pareizi celt smagumus, lai jau laikus parūpētos par drošu darba vidi noliktavā.
4. Samazini trokšņa līmeni
Trokšņa piesārņojums ir riska faktors gan industriālajā, gan biroja darba vidē. Tas traucē koncentrēties, pilnvērtīgi uztvert informāciju un novērš uzmanību. Rezultātā tas var veicināt neuzmanības kļūdas un dažādas traumas. Lai samazinātu trokšņa līmeni telpās ir ieteicams lietot speciāli šim nolūkam paredzētus akustiskos paneļus un starpsienas. Taču lieti noderēs arī mīksta polsterējuma mēbeles, paklāji un aizkari, kas palīdzēs absorbēt skaņu.
5. Piemērots apgaismojums
Apgaismojums ir būtisks, lai darbinieki varētu strādāt efektīvi. Izvēlieties gaismas avotus, kas nemirgo un neapžilbina cilvēkus. Mudiniet savus darbiniekus pusdienu pārtraukumos doties ārā dienasgaismā, īpaši gada tumšajos mēnešos. Tas pazemina melatonīna līmeni organismā un liek cilvēkiem justies modrākiem.
6. Veic darba vides novērtējumu
Seko līdzi pašreiz spēkā esošajiem likumiem un noteikumiem, kas attiecas darba vides jautājumiem. Ir ļoti ieteicams regulāri veikt riska novērtējumu un sastādīt risku novēršanas darba plānus, lai visi darbinieki darba vietā justos labi un varētu efektīvāk veikt savu darbu.
Aptauja par darba vidi noliktavā
Ar kādiem izaicinājumiem saskaras noliktavu vadītāji un darbinieki Skandināvijā? Kādas ir prognozes par noliktavas darba vides attīstību nākotnē? Kādi ir pieejamie risinājumi labākai darba videi noliktavā?